طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

4.9/5 - (10 امتیاز)

امروزه با توجه به اصالت سبک های کلاسیک شاهد افزایش محبوبیت طراحی ویلا کلاسیک هستیم. سبک کلاسیک تلفیقی از شکوه و عظمت است که نیاز به المان ها و عناصر بسیار مهمی دارد. ویلاهای کلاسیک ویژگی های خاص خود را دارند. در این ویلاها اصولی مانند تقارن، ایستایی، کارایی و زیبایی به بهترین حالت ممکن پیاده سازی شده است. از ویژگی های مهم سبک کلاسیک می توان به تعادل، استفاده از رنگ های محافظه کارانه، حاشیه های نرم، گچکاری های زیبا و المان های فاخر اشاره کرد. طراحان سبک های کلاسیک با بررسی موقعیت مکانی سازه، میزان بودجه تعیین شده و نیازهای کارفرما به طراحی ویلاهای کلاسیک می پردازند تا ساکنان ساختمان احساس آرامش کنند.

ویژگی های سبک طراحی ویلا کلاسیک

سبک کلاسیک از جمله سبک هایی است که از گذشته های دور تا به امروز میان مردم محبوبیت فراوانی داشته است. با بررسی جزئیات ویلاهای کلاسیک می توان متوجه ستون هایی با ارتفاع زیاد و قوس هایی بسیار زیبا شد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازند. طراحی ویلا به سبک کلاسیک ویژگی های خاص خود را دارد که توجه به آن ها برای زیبایی هرچه بیشتر ویلا بسیار اهمیت دارد. ویژگی های طراحی ویلا کلاسیک شامل موارد زیر می شوند:

تقارن

رعایت تعادل یکی از مهم ترین اصل های طراحی ویلا باغ است و این موضوع برای ویلاهای کلاسیک بیشتر اهمیت دارد. در این نوع طراحی تمام بخش ها باید تقارن و نظم داشته باشند تا بتوان به ویلایی تمام عیار دست یافت. ساختار ویلاهای کلاسیک به گونه ای است که توازن به بهترین حالت ممکن در انتخاب نقش و نگارهای سقف و دیوار، تابلوها، مبلمان و فرش ها رعایت شده است. این ویژگی موجب شده تا طراحی ویلا با این سبک به گزینه ای عالی برای افراد خواهان آرامش تبدیل شود؛ زیرا سبک کلاسیک آرامش زیادی به شما انتقال می دهد.

حاشیه های نرم

حاشیه های نرم بخشی جدایی ناپذیر از طراحی کلاسیک هستند؛ به همین جهت طراحان استودیو نارک تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا از زاویه های تیز برای طراحی ویلا به سبک کلاسیک استفاده نکنند. این ویژگی موجب شده در طراحی ویلا از متریالی استفاده شود که ظاهری نرم دارند.

استفاده از رنگ های محافظه کارانه

بکارگیری رنگ های محافظه کارانه یکی دیگر از ویژگی های بارز طراحی کلاسیک است. برای طراحی ویلاهای کلاسیک باید از رنگ های خنثی استفاده کنید. علت این امر را می توان القاء حس قدرت، اعتماد و ظرافت به محیط دانست که به عنوان یکی از اصل های طراحی کلاسیک شناخته می شوند. از جذاب ترین رنگ های خنثی می توان به سفید، مشکی، قهوه ای، طلایی و برنزی اشاره کرد که بسیار چشمگیر هستند.

برخورداری از الگوها و طرح های کلاسیک


سبک کلاسیک الگوها و طرح های خاص خود را دارد که به اختصار شامل طرح های راه راه، گلدار و شطرنجی می شوند. اگر تجربه بازدید از یک ویلای کلاسیک را داشته باشید قطعا با پارکت هایی منظم و یا پارچه هایی راه راه مواجه شده اید که همگی نمادی از سبک کلاسیک هستند.


گچ کاری های سنتی و زیبا


طراحی های صورت گرفته بر روی گچکاری ها و قرنیزهای یک ویلا کلاسیک بسیار زیبا هستند و اغلب رنگی سفید و یا عاجی دارند. توجه داشته باشید که گچکاری های ویلا کلاسیک لوکس باید حتما بر اساس عنصر تعادل انجام شوند و رعایت این نکته الزامی است.

اصول طراحی ویلا کلاسیک

همچون سبک های مدرن برای طراحی ویلا کلاسیک باید به اصول خاصی توجه شود. تمامی المان ها و متریال انتخاب شده برای ویلا باید کارایی زیادی داشته باشند تا بتوان یک طرح زیبا و کارآمد را ایجاد کرد. موارد زیر از مهم ترین اصول طراحی کلاسیک هستند:

  1. ایستایی
  2. کارایی
  3. زیبایی

 

طراحی ویلا سبک کلاسیک

.

نمونه نقشه و طرح ویلا کلاسیک

در این بخش شاهد نمونه هایی از طراحی ویلا کلاسیک مدرن هستید که جزئیات بیشتری از این سبک را ارائه می دهند.

ویژگی های ویلای کلاسیک

در طراحی ویلا کلاسیک توجه بسیار زیادی به اصل های لوکس بودن، زیبایی شناسی و انحصاری بودن می شود. این موضوع به طراحان کمک می کند تا بتوانند عناصر منحصر به فردی را برای زیبایی هرچه بیشتر پروژه های خود انتخاب نمایند. در طراحی ویلا کلاسیک لاکچری اغلب از شیشه هایی استفاده می شود که با رنگ زیبای خود موجب ظرافت هرچه بیشتر آن ها شده اند. همین امر موجب شده تا ویلاهای کلاسیک اشرافی به نظر برسند. ویلاهای کلاسیک تفاوت های قابل توجهی با سبک های دیگر دارند و شما با مشاهده معماری داخلی و بیرونی آن ها می توانید این تفاوت ها را به راحتی درک کنید. در ادامه به مهم ترین ویژگی های یک ویلا کلاسیک خواهیم پرداخت.

محوطه سازی ویژه

همچون دیگر سبک ها، طراحی کلاسیک نیز اصول و قوانین خاص خود برای محوطه سازی دارد. المان ها و متریال هایی که برای محوطه سازی در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند باید ارزشمند و فاخر باشند. به عنوان مثال می توان پرگولاها و سایبان ها را نام برد که انتخاب درست آن ها زیبایی قابل توجهی به محوطه ویلا می دهد. رعایت اصل های محوطه سازی موجب ایجاد فضایی متناسب با نیازهای افراد ساکن در ساختمان می شود.

نورپردازی زیبا

نورها زمینه شکوه یک سازه را فراهم می سازند؛ بنابراین نقش بسیار مهمی نیز در طراحی ویلا کلاسیک ایفا می کنند. استفاده از نورپردازی در طراحی داخلی و بیرونی یک ویلا کلاسیک کوچیک قطعا شکوه و زیبایی آن را چند برابر می کند.

کلام آخر


همان گونه که خواندید طراحی ویلا کلاسیک جزئیات و اصول منحصر به فردی دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرند. یک طرح برای ویلا کلاسیک یک طبقه باید از سه اصل ایستایی، زیبایی و کارایی پیروی کند تا بتوان سازه ای زیبا خلق کرد. طراحی های کلاسیک در بردارنده ویژگی های بسیار مهمی مانند تقارن، حاشیه های نرم، الگوهای کلاسیک، رنگ های محافظه کارانه و گچکاری های زیبا هستند که موجب تمایز و برتری این سازه ها شده اند. طراحی ویلاهای کلاسیک مستلزم رعایت نکات بسیار مهمی است که به اختصار شامل توجه به اندازه فضا، استفاده از الگوهای مناسب، تعیین بودجه، توجه به نیازهای کارفرما و بررسی موقعیت مکانی می شوند. با رعایت این نکات می توان به یک طراحی قدرتمند و باشکوه دست یافت که دلخواه هر کارفرمایی است.

مهندسین معماری نارک

با در نظر گرفتن مشخصات سازه، به ارائه طرح ها و ایده های گوناگون می پردازند .همچنین شما با سفارش طراحی ویلا خود به مهندیسن نارک می توانید ویلایی داشته باشید که اصول ساخت و ساز در آن رعایت شده باشد. در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت داشته و از کیفیت مصالح و تطبیق طراحی و نحوه ساخت با سلیقه ها و علایق خود اطمینان حاصل کنید. ما در بخش طراحی ویلا  نارک امیدواریم که با ارائه طرح های استثنایی برای ویلا، سبک زندگی شما را  بهبود ببخشیم و کمک کنیم تا از آرامش و زندگی راحت لذت ببرید.

0 -021

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

حجم دانلود 89 مگابایت
کاتالوگ 2021 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2021 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

کارآموزی
فرم درخواست کارآموزی

با توجه به مراجعات و تماس های مکرر دانشجویان و علاقه مندان به جهت انجام دوره های کارآموزی در دپارتمان های مختلف استودیو معماری نارک ، لطفا با ورد به بخش مربوطه فرم مذکور را تکمیل تا پس از بررسی در صورت تایید با شما تماس حاصل گردد