طراحی ویلا سوئیسی

Swiss Villa Design

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

ویلاهای سوئیسی یا مثلثی یک مدل جذاب با فضایی باز و طراحی خوب است که امروزه توجهات را به خود جلب کرده است. این ویلاها محبوبیت بسیاری در بین مردم دارند و با کاربردی هستند. در ادامه مقاله ویلا سوئیسی و نکات مربوط به آن را به طور جامعی بررسی خواهیم کرد.

ویلا سوئیسی یا مثلثی چیست؟

ویلا سوئیسی به شکل یک مثلث و هرم است که ساختاری شبیه به A دارد. این ویلا به عنوان ویلای مدل A نیز شناخته می‌شود. طراحی و ظاهر این ویلا به صورت دو تیر است که در قله به یکدیگر متصل می‌شوند و یک مثلث متساوی‌الاضلاع را تشکیل می‌دهد.
به طور کلی، چیدمان و پلان ویلا سوئیسی شامل یک اتاق خواب در طبقه بالا و آشپزخانه، اتاق نشیمن و ناهارخوری است. این مدل ویلا سقف‌های بلند، فضای باز و جادار است. ویلا سوئیسی از یک طبقه تا سه طبقه را شامل می‌شود و مانند طراحی ویلا دوبلکس پلان، مدل‌های مختلفی از طراحی داخلی در آن اجرا می‌شوند.

نکات مهم برای طراحی ویلا سوئیسی

ویلا سوئیسی یک انتخاب منحصربه‌فرد و کارآمد است. طراحی ویلا سوئیسی حتی برای مکان‌های دورافتاده و تپه نیز امکان‌پذیر است. طراحی ویلا سوئیسی نسبتا آسان است اما با چالش‌های طراحی همراه است و معمار باید پیش از ساخت و ساز این سازه، نکات مهمی را در نظر بگیرند. نکات و موارد زیر را در ادامه قرار داده‌ایم. استودیو نارک در مراحل صفر تا صد طراحی و ساخت سازه و ویلا شما با کادری مجرب از معماران و طراحان در کنار شما خواهد بود.

• ایجاد فضای وسیع

یکی از چالش‌های طراحان برای طراحی ویلا سوئیسی، برقراری تعادل در فضای نشیمن است. این طراحی باید به گونه‌ای باشد که فضایی جادار و مدرن، در عین حال با طراحی مختص به ویلا سوئیسی سازگاری داشته باشد. بخشی از این طراحی، شامل یک سقف شیب‌دار و درب و پنجره‌های کشویی است. در نتیجه، به استفاده حداکثری از فضا کمک می‌کند. معماران می‌توانند با برداشتن دیوارها فضای گسترده‌تری را ایجاد کنند.

• برقراری تعادل میان حریم خصوصی و نمای سازه

یکی از مزایای ویلا سوئیسی است که می‌توانید در چندین ضلع از آن، نماسازی کنید. با این حال، ساکنان آن نسبت به خانه‌‌های سنتی حریم خصوصی کم‌تری خواهند داشت. در طراحی ویلا سوئیسی باید به حریم خصوصی هر اتاق و پنجره توجه کنید. در طراحی ویلا یک طبقه حریم خصوصی بیشتری برای افراد وجود دارد.

 

طراحی ویلا سوئیسی شیک

• ایجاد فضای ذخیره‌سازی

فضای ذخیره‌سازی اهمیت بسیاری در انواع سازه‌ها و طراحی ویلا دارد. یک طراح باید بتواند در خانه سوئیسی یک فضای عالی و منحصربه‌فرد بدون آسیب به زیبایی ویلا، ایجاد کند. در نتیجه، فضای بیشتری برای کمدها در دسترس خواهد بود. در طراحی ویلا دوبلکس کلاسیک، انواع فضاهای ذخیره‌سازی در موقعیت‌های مختلف خانه طراحی و اجرا می‌شوند و از فضا نهایت استفاده‌ را می‌برند.

• طراحی بهینه پله‌ها

پله‌ها برای اتصال یک طبقه به طبقه دیگر استفاده می‌شوند. در طراحی ویلا سوئیسی از پله‌ها به عنوان فضاهای ذخیره‌سازی نیز استفاده می‌شود. قرار دادن پله‌های کوچک فضای کم‌تری را در خانه سوئیسی اشغال می‌کند.

نمونه طراحی ویلا سوئیسی

ویلای سوئیسی جذابیت بسیاری دارد و امروزه، محبوبیت چشم‌گیری پیدا کرده است. نمونه‌های طراحی ویلا سوئیسی اغلب برای گذراندن تعطیلات استفاده می‌شوند. ساختارهای جذاب و شیک آن در محوطه‌های کوهستانی و جنگلی چشم‌نواز است. یک نمونه طراحی محبوب ویلا سوئیسی ساختمانی دو یا سه طبقه است که طبقه آخر به عنوان انباری استفاده می‌شود.
در طراحی ویلا نیز خطوط سقف آن مانند یک مثلث طراحی می‌شود و پنجره‌های بزرگی در آن طراحی می‌شوند تا نور طبیعی را وارد خانه کنند‌. در طراحی نشیمن نیز به دلیل متراژ پایین، فضای کوچکی را شامل می‌شود که در طراحی ویلا دوبلکس کوچک می‌توان یک سازه شیک را ایجاد کرد. نمای ساختمان نیز معمولا با جزئیات چوبی طراحی می‌شود.

طراحی کلبه سوئیسی

هزینه های طراحی ویلا سوئیسی

هزینه، بخش مهمی از طراحی و ساخت و ساز است که با توجه به سلیقه و شرایط ملک متغیر خواهد بود. هزینه طراحی ویلا در مدل‌های مختلف، متفاوت است و هر چقدر امکانات بیشتر باشد،‌ به بودجه بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. تخمین هزینه در یک نگاه کار دشواری است و شما باید بر اساس بودجه و کارهایی که قرار است انجام دهید، هزینه مورد نیاز برای طراحی ویلا سوئیسی و ساخت آن را بررسی کنید. هزینه‌های طراحی یک ویلا سوئیسی به عوامل مهمی بستگی دارد که باید پیش از ساخت به آن توجه کنید.
• اندازه و متراژ ویلا
• میزان سفارشی‌سازی ویلا
• شرایط زمین برای ساخت
• تاسیسات ویلا
• کیفیت متریال
• دکوراسیون داخلی
• نمای ویلا سوئیسی
• محوطه سازی ملک

مراحل طراحی ویلا سوئیسی

برای طراحی ویلا سوئیسی باید به عوامل مهمی از جمله بودجه و نیاز خود توجه کنید. در ادامه مراحل طراحی آن را قرار داده‌ایم. در مراحل طراحی این ویلا، به سقف شیب‌دار آن مانند طراحی ویلا دوبلکس در شمال توجه ویژه‌ای شده است.

• بررسی بودجه و نیاز

برای طراحی ویلا سوئیسی بر اساس تعداد افرادی که قرار است در آن زندگی کنند، متراژ و امکانات مورد نظر خود بایر بودجه‌ای را در نظر بگیرید. تعداد اتاق خواب‌ها و هزینه فضای داخلی و بیرونی را برآورد سازید.

• چیدمان و طراحی ویلا سوئیسی

طراحی ویلا سوئیسی با بالکن و سقف شیب‌دار
برای شروع طراحی ویلا سوئیسی به تعداد طبقات و طراحی داخلی آن توجه کنید. پلان باز و بسته را بررسی کنید و براساس نیاز خود، یک طراحی فوق‌العاده را پیاده‌سازی کنید.

• ارجاع طرح‌ها به معمار

پس از اینکه طرح‌های مد نظر خود را آماده کردید، باید آن‌ها توسط یک معمار حرفه‌ای با قوانین ساختمانی مطابقت داده شوند. طراحی ویلا دوبلکس مدرن با توجه به شرایط زمین و ملک نیازمند توجه معمار مجرب است.

 

مهندسین معماری نارک

با در نظر گرفتن مشخصات سازه، به ارائه طرح ها و ایده های گوناگون می پردازند .همچنین شما با سفارش طراحی ویلا خود به مهندیسن نارک می توانید ویلایی داشته باشید که اصول ساخت و ساز در آن رعایت شده باشد. در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت داشته و از کیفیت مصالح و تطبیق طراحی و نحوه ساخت با سلیقه ها و علایق خود اطمینان حاصل کنید. ما در بخش طراحی ویلا  نارک امیدواریم که با ارائه طرح های استثنایی برای ویلا، سبک زندگی شما را  بهبود ببخشیم و کمک کنیم تا از آرامش و زندگی راحت لذت ببرید.

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

دسترسی سریع به پروژه ها