قیمت طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

Duplex villa design

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

Rate this page

یک ویلا دوبلکس ترکیبی از نوآوری، عملکرد و زیبایی است که دو فضای مجزا و در عین‌حال هماهنگ را ایجاد می‌کند. توجه به المان‌های زینتی و دکوری به اندازه معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد. با در نظر گرفتن این المان‌ها به عنوان عاملی برای مدرنیزه و سنتی کردن ویلاهای دوبلکس، هر یک را تک تک بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این عوامل موثر در طراحی ویلا دوبلکس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نمونه طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا از نوع دوبلکس انواع مختلفی را با توجه به عوامل مختلف، شامل می‌شود. چند نمونه از این طراحی‌ها را در زیر قرار داده‌ایم.

• طراحی ویلا دوبلکس مدرن

شامل طراحی با پلن باز و نورگیر است. درب‌ها و پنجره‌های بزرگی دارد که نور طبیعی را به درون خانه انعکاس می‌دهد.

طراحی ویلا دوبلکس مدرن

• طراحی ویلا دوبلکس روستایی

متریال ساخت این ویلا از مواد طبیعی مانند سنگ و چوب است تا احساس دلنشینی را القا کند.

• طراحی ویلا دوبلکس ساحلی

ویلای دوبلکس ساحلی فضایی روشن دارد و متریال مبلمان از حصیر است. طبقه دوم دارای بالکن با ویو دریا است و احساس آرامش را به فرد می‌دهد.

لیست قیمت طراحی ویلا دوبلکس

یکی از سوالات و تکرار درمود ویلا دوبلکس، میزان هزینه طراحی و ساخت آن است. هزینه طراحی ویلا دوبلکس به عوامل متعددی بستگی دارد که برای هر فرد متفاوت است. این عوامل اصلی شامل موقعیت مکانی ملک، ویژگی‌های زمین، طراحی دوبلکس بر اساس سبک مورد نظر، هزینه‌های مصالح ساختمانی و مجوزهای مورد نیاز برای ساخت و ساز هستند. می‌توانید برای اطلاع از قیمت طراحی ویلا می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

اصول طراحی ویلا دوبلکس

برای طراحی ویلا دوبلکس، اصولی وجود دارد که با توجه به آن‌ه می‌توانید یک خانه دو طبقه لوکس و جذاب داشته باشید. مناطق مختلفی از این فضا را می‌توانید برای زندگی، سرگرمی و استراحت خود طراحی کنید.

1. طرح‌ها و پلن‌های مختلف را بررسی کنید

به طور کلی، خانه‌های دوبلکس در طبقه همکف شامل فضاهای اجتماعی و طبقه بالا شامل اتاق خواب‌ها است. اما دلیلی وجود ندارد که شما نیز باید از همین طراحی پیروی کنید. می‌توانید طراحی‌های مختلف را بررسی کنید و یا حتی اتاق نشیمن را به طبقه بالا اختصاص دهید.
این طراحی با توجه به سلیقه و بودجه شما شکل می‌گیرد و می‌توانید ایده‌های متفاوتی را برای طراحی ویلا دوبلکس پلان خود در نظر بگیرید. استودیو نارک با ارائه انواع پلن‌های داخلی در انتخاب نهایی شما با توجه به سلیقه‌تان یاری می‌کند.

نمای طراحی ویلا دوبلکس

2. در طراحی ویلا دوبلکس به راه‌ پله اهمیت دهید

یکی از ویژگی‌های مهم در خانه‌های دوبلکس، راه پله‌ای است که دو قسمت مجزای خانه را به یکدیگر متصل می‌کند. در ویلاهای کوچک معمولا یک راه پله ساده و شیک از داخل و یا بیرون ساختمان طراحی می‌شود. در ویلاهای متراژ بالا یک راه‌پله مارپیچ و مستقل طراحی می‌شود که جذابیت منحصربه‌فردی دارد.

3. طراحی دیوارهای بلند را در پلان ویلا دوبلکس قرار دهید

سعی کنید تا حد امکان از دیوارهای بلند برای خانه‌های دوبلکس استفاده کنید. دیوارهای بلند نمای فوق‌العاده زیبایی به خانه می‌دهد و علاوه بر داشتن یک فضای دل‌باز، می‌توانید مجموعه‌ای از آثار هنری، اکسسوری‌ها و آب‌نماها را روی دیوارها اجرا کنید.

4. نورپردازی اهمیت بسیاری دارد

در طراحی خانه دوبلکس، باید فضای نورگیر را نیز بررسی کنید. با این کار، طبیعت را وارد خانه خواهید کرد و فضایی دل‌باز و جذاب ایجاد می‌شود. نور علاوه بر ایجاد ارتباط بصری میان هر دو طبقات سازه، فضایی روشن و تماشایی را در خانه ایجاد می‌کند.
بهتر است در طراحی ویلا از پنجره‌های بزرگ و نورگیر استفاده کنید تا حداکثر نور طبیعی را به داخل خانه بیاورید. در طراحی ویلاهای دوبلکس و مدرن، نورپردازی تاثیر بسیاری دارد. چراغ‌های مجلل و ظاهری زیبا هنگام شب، یک خانه رویایی را جلوه می‌دهد.

5. به نمای بیرونی ویلا توجه کنید

یکی از مزایای خانه‌های دوبلکس این است که برای طراحی نمای بیرونی ساختمان، فضای بسیاری در دست دارید. با یک طراحی اصولی و صحیح، می‌توانید یک نمای بیرونی چشم‌گیر ایجاد کنید. صرف هزینه برای نمای بیرونی، تاثیر بسیاری در میزان جذابیت آن دارد. به عنوان مثال، نمای آجری با صفحه‌های فولاد در میان آجرها، نمای برجسته‌ای دارد. امروزه، طراحی ویلا سوئیسی توجهات را به خود جلب کرده و زیبایی خاصی دارد.

6. طراحی فضای باز در ویلا دوبلکس

توجه به محوطه‌سازی و طراحی فضای بیرونی خانه، تاثیر بسیاری در افزایش جذابیت آن دارد. می‌توانید از فضای سبز، مبلمان مناسب برای فضای باز و عناصر معماری برای طراحی فضای بیرونی خانه خود استفاده کنید. طراحی ویلا دوبلکس استخردار، افزودن آب‌نما، گیاهان سبز طبیعی و باربیکیو می‌تواند فضای دلنشینی را در محوطه بیرونی ایجاد کند.

7. افزودن فناوری هوشمند به طراحی ویلا دوبلکس

قرار دادن سیستم‌های تصفیه پیشرفته می‌تواند برای سلامت افراد مفید باشد. سیستم‌های روشنایی شبانه‌روزی در تنظیم ریتم خواب مناسب است احساس آرامش پایداری را به وجود می‌آورد. سیستم‌های امنیتی هوشمند نیز برای کنترل و مدیریت خانه حتی از راه دور، نایب هستند.

 

 
 

نما ویلا دوبلکس

نما ویلا دوبلکس براساس سلیقه، بودجه، منطقه، آب و هوا و عوامل دیگر، طراحی و اجرا می‌شود. استدیو نارک از صفر تا صد طراحی ویلا در کنار شما است. نماهای مختلفی برای ویلاها وجود دارند، اما چند نمونه از نما ویلا را در اینجا قرار داده‌ایم.

طراحی نما ویلا دوبلکس

کلام پایانی

در مجموع، ویلاهای دوبلکس به دلیل داشتن دو طبقه و فضای بیشتر، نیازمند طراحی داخلی هماهنگ و کارآمد هستند. طراحی داخلی در این نوع ویلاها باید به گونه‌ای انجام شود که ضمن پاسخگویی به نیازهای ساکنان، از نظر زیبایی‌شناسی و هماهنگی نیز استاندارد است.

مهندسین معماری نارک

با در نظر گرفتن مشخصات سازه، به ارائه طرح ها و ایده های گوناگون می پردازند .همچنین شما با سفارش طراحی ویلا خود به مهندیسن نارک می توانید ویلایی داشته باشید که اصول ساخت و ساز در آن رعایت شده باشد. در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت داشته و از کیفیت مصالح و تطبیق طراحی و نحوه ساخت با سلیقه ها و علایق خود اطمینان حاصل کنید. ما در بخش طراحی ویلا  نارک امیدواریم که با ارائه طرح های استثنایی برای ویلا، سبک زندگی شما را  بهبود ببخشیم و کمک کنیم تا از آرامش و زندگی راحت لذت ببرید.

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

دسترسی سریع به پروژه ها