هزینه طراحی ویلا و راه هایی برای کاهش آن

هزینه طراحی ویلا، یکی از مهم ترین موارد در شروع پروژه ساخت و ساز ویلا است. اگر به دنبال ساخت یک ویلای زیبا و لوکس برای خودتان هستید و یا می خواهید یکسری تغییرات اساسی برای ویلای قدیمی خودتان انجام دهید و در واقع بازسازی کامل انجام دهید، باید علاوه بر مشخص کردن بودجه مد نظر باید از تمامی جزئیات در رابطه با تعرفه طراحی ویلا آگاه باشید. با توجه تغییراتی که در بازار ساخت و ساز به وجود آمده است و عوامل مختلفی بر روی قیمت طراحی ویلا تاثیر می گذارد، در ادامه این مطلب تمامی موارد در رابطه با نرخ طراحی ویلاهای مختلف را در اختیارتان قرار می دهیم تا با اطلاعات بیشتری نسبت به ساخت و ساز ویلا مورد نظر خود اقدام کنید.

لیست هزینه طراحی ویلا

لیست قیمت طراحی ویلا

پیش از آنکه مراحل ساخت و ساز ویلا آغاز شود، یکی از مهم ترین مسائل تعیین کننده برای هر کارفرمایی، هزینه طراحی ویلا و ساخت آن است. امروزه اکثر ساخت و سازهای مربوط به ویلا در مناطق شمالی و یا اطراف تهران صورت می گیرد. داشتن لیست قیمت طراحی ویلا، برای کسانی که قصد طراحی ویلا به سبک مدرن و یا کلاسیک را دارند اهمیت زیادی دارد.
پیش از آنکه برآوردی نسبت به لیست هزینه طراحی ویلا داشته باشید، باید بدانید که اولین هزینه مربوط به انتخاب زمین در یک منطقه خوش آب و هواست. پس از انتخاب زمین، فاکتورهای دیگری مانند تیرآهن، سیمان و … بر هزینه ساخت ویلا در سال جدید تاثیر می گذارد. قیمت متریال های ساخت و ساز در تمام کشور ثابت است و ممکن است تفاوت جزئی داشته باشد، که آن هم مربوط به هزینه حمل و نقل است.
هزینه طراحی ویلا در سال جدید، با در نظرگرفتن نوساناتی که در بازار وجود دارد، متغیر است. البته امکانات رفاهی، سبک طراحی ویلا و نمای انتخاب شده بر روی لیست قیمت طراحی ویلا تاثیر می گذارد. اگر خواهان ساخت ویلا لاکچری و لوکس در اطراف مناطق تهران مانند کردان، لواسان و … هستید نباید از دیدن رقم های بالا در لیست قیمت طراحی ویلا تعجب کنید. تعرفه طراحی ویلا در چنین مناطقی نسبت به هزینه ساخت ویلا ناچیز است.

هزینه طراحی ویلا

 

فاکتور های موثر بر میزان قیمت طراحی ویلا

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که بر هزینه طراحی و ساخت ویلا تاثیر می گذارد که در ادامه به بخشی از آنها اشاره می کنیم :

موقعیت جغرافیایی

لوکیشن زمین ویلا، نقش بسیار مهمی در تخمین هزینه های ویلا دارد. برای مثال، ویلایی که در اقلیم سرد و کوهستانی ساخته می شود با ویلایی که در منطقه معتدل است، تفاوت دارد. زیرا متریال های مصرفی برای ساخت ساز، عایق کاری و پی ریزی، پوشش بام و … مستقیما بر روی اقلیم پروژه تاثیر می گذارد.

وضعیت زمین ویلا

زمینی که برای ساخت ویلا انتخاب می کنید ممکن است خالی و یا پوشیده از درختان باشد، که البته هر کدام تاثیر خاصی بر روی هزینه ساخت دارد. عامل دیگر تاثیرگزار بر روی هزینه طراحی ویلا، شیب زمین و جنس خاک است.

سبک طراحی ویلا

کسانی که قصد ساخت و ساز ویلا دارند اعم از مرد و زن در دو گروه جای میگیرند. کسانی که به ویلا کلاسیک علاقه دارند و یا کسانی که طراحی ویلا مدرن را می پسندن. پس باید بدانید که سبک طراحی ویلا، بر روی هزینه طراحی ویلا تاثیر مستقیم دارد. هر چقدر ریزه کاری و جزئیات بیشتر باشد، خرج و مخارج طرحی و ساخت نیز بیشتر می شود.

متریال مصرفی در ساخت ویلا

انتخاب متریال برای طراحی نمای ویلا، تا حد بالایی به سبک طراحی آن بستگی دارد. اگر نما سنگ، برای ساخت ویلا انتخاب شده باشد، در مقایسه با نمای سیمانی هزینه بیشتری دارد؛ زیرا باید مبلغی را برای خرید سنگ و دستمزد نیروی سنگ در نظر بگیرید.

متراژ ویلا و تعداد طبقات آن

بزرگی طراحی باغ ویلا و تعداد طبقات آن، یکی دیگر از فاکتورهایی است که تاثیر مستقیمی بر روی هزینه طراحی ویلا دارد. طراحی ویلا دوبلکس، هزینه بیشتر در برابر ویلای فلت و آن یکی نیز کم هزینه تر از ویلای تریبلکس است.

نحوه استفاده از ویلا

در ابتدا باید مشخص کنید که آیا ویلا را برای اقامت دائم می خواهید یا استفاده فصلی؟ ویلا را برای اقامت خودتان می خواهید و یا برای اجاره دادن؟ می خواهید طراحی به صورت سوییت باشد و یا خانه دوبلکس؟ پاسخ این سوالات در هزینه تولید نقشه، تاسیسات و دیگر هزینه های مربوط به ویلا تاثیرگذار است.

امکانات جانبی ویلا

هدف بیشتر افراد برای ساخت ویلا، داشتن فضایی برای رفع خستگی، ریلکس کردن و داشتن فضای بازی، دورهمی و سپری کردن اوقات فراقت است. امکانات اضافه تر مانند استخر، باربیکیو، آلاچیق، تراس، روف گاردن، اتاق بازی، فضاهای روباز برای ورزش و بازی فضاهایی هستند که با توجه به نیاز و علاقه کارفرما طراحی و اضافه می شود.

 

قیمت طراحی ویلا

 

هزینه طراحی ویلا در تری دی مکس

متداول ترین درخواست مشتریان طراحی سه بعدی ویلا است که معمولا در نرم افزار تری دی مکس و یا سایر نرم افزارهای سه بعدی مانند راینو قابل انجام است. هزینه طراحی ویلا در تری دی مکس بالاتر از هزینه طراحی ویلا بصورت نقشه دو بعدی است.

هزینه طراحی ویلا به صورت نقشه دوبعدی

اگر بخواهید علاوه بر طراحی سه بعدی ویلا، یک نقشه دو بعدی از طراحی داشته باشید که شامل اندازه ها، ابعاد، مشخصات و مصالح می باشد، می توانید درخواست خود را از کارشناسان سایت استودیو نارک داشته باشید. برای اطلاع از هزینه طراحی ویلا به صورت نقشه دو بعدی با ما در ارتباط باشید.

هزینه طراحی ویلا به صورت نقشه اجرایی

اگر بر روی اجرای ویلای خود حساس و دقیق هستید و یا قصد دارید یک نقشه فنی و اجرایی به پیمانکاران و یا مجریان ارائه دهید، بهتر است که نسبت به نقشه اجرایی یا فاز دو اقدام کنید. همچنین با توجه به موقعیت ساختمان لازم است که یک دفترچه مدارک برای ارائه به شهرداری و … تهیه کنید.

نتیجه گیری

برای طراحی ویلا با در نظر گرفتن اینکه سبک مدرن و یا کلاسیک است، باید بدانید که برای ویلای خود به چه مواردی نیاز دارید. باید بدانید که داشتن امکانات بیشتر ارتباط مستقیمی با افزایش هزینه طراحی ویلا دارد. امکاناتی مانند محوطه سازی ویلا، استخر، آبنما و … در رابطه با نرخ طراحی ویلا تاثیر مستقیمی دارد. با دریافت خدمات طراحی ویلا در استودیو نارک دیگر نیازی نیست بابت هزینه و طرح نمای مورد نظر خود نگرانی داشته باشید؛ زیرا تمامی افراد و کارشناسان در این مجموعه در تلاش اند تا شما با بودجه در نظر گرفته شده ویلای مورد نظر خود را آماده و همانطور که تصور می کردید دریافت کنید. برای تحقق رویای خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

خدمات استودیو نارک برای طراحی ویلا

با در نظر داشتن مشخصات سازه، ارائه طرح ها و ایده های مختلف می پردازند. با سفارش طراحی ویلا به مهندسین نارک می توانید ویلایی داشته باشید که اصول ساخت و ساز در تمامی طراحی ها رعایت شده است. در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت دارند و می توانید از کیفیت مصالح و تطابق طراحی و نحوه ساخت با سلیقه ها و علایق اطمینان پیدا کنید. مهندسین در بخش طراحی ویلا نارک، در تلاش اند تا با طرح های استثنایی برای ویلا، سبک زندگی شما را بهبود می دهند و کمک می کنند تا به آرامش و زندگی مطلوب برسید.