طراحی ویلا فلت لاکچری

one floor villa design

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

طراحی ویلا یک طبقه با توجه به نیاز و بودجه مالک متفاوت است. ساختن ویلای یک طبقه با هر بودجه‌ای جور در می‌آید و امکان دو طبقه کردن آن در آینده هم وجود دارد. از سوی دیگر محدودیتی در پیاده‌سازی سبک معماری و دکوراسیون دیده نمی‌شود. در این مقاله طراحی ویلا یک طبقه، انواع و مزایا آن را بررسی خواهیم کرد.

ویلا یک طبقه بسازیم یا دو طبقه؟

ساخت یک ویلای شخصی مهم‌ترین هدف بسیاری از افراد است. یکی از چالش‌های اصلی در این فرایند، تصمیم گیری بین طراحی ویلا یک طبقه یا دو طبقه است. در نهایت، انتخاب بین ویلای یک طبقه یا دو طبقه به عوامل مختلفی مانند بودجه، ابعاد زمین، نیازها و اولویت‌های طراحی بستگی دارد. می‌توانید با مشاوره از استدیو نارک گزینه‌ی مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. در ادامه مزایای طراحی ویلا یک طبقه را به طور خلاصه برای شما شرح می‌دهیم.

مزایا طراحی ویلا یک طبقه:

• مناسب برای افراد مسن یا دارای محدودیت‌های جسمی
• هزینه‌های مصالح، نیروی کار و تجهیزات برای ساخت یک طبقه کمتر است.
• همچنین هزینه‌های نگهداری و تعمیرات نیز در ویلای یک طبقه کمتر است.
• در طراحی ویلا یک طبقه دسترسی به تمامی فضاها برای ساکنین آسان‌تر است. این مزیت به ویژه برای افراد مسن یا دارای محدودیت جسمی مناسب است.
• امکان تغییرات و بازسازی ساده تر است.
• ویلای یک طبقه به دلیل داشتن سطح تماس کمتر با هوای بیرون، انرژی کمتری برای گرمایش و سرمایش نیاز دارد.
• امکان نظارت و کنترل بهتر در ویلای یک طبقه وجود دارد. این موضوع به افزایش امنیت ساکنان کمک می کند.
• این مزایا در صورتی که زمین به اندازه کافی بزرگ باشد و نیاز به فضای محدود نباشد، ویلای یک طبقه را به گزینه مطلوب تبدیل می کند.
• ویلاهای یک طبقه انعطاف پذیری بیشتری در طراحی داخلی و چیدمان به سبک‌های مختلف دارند.
• عدم وجود پله‌ها باعث می‌شود که فضای بیشتری برای طراحی و دسترسی آسان قرار بگیرد.
استودیو نارک با درنظرداشتن تمام این مزایا هنگام طراحی و پیاده سازی پلن‌های معماری در طراحی ویلا یک طبقه، طراحی ویلا کوچک یا هر سبک از ویلا و ساختمان به شما عزیزان در ساختن بنای رویایی‌تان کمک می‌کند.

هزینه طراحی ویلا یک طبقه

متراژ مناسب برای طراحی ویلا یک طبقه

در مجموع، متراژ ویلای یک طبقه معمولا بین 150 تا 300 متر مربع است که متناسب با اندازه زمین، نیاز ساکنان و ملاحظات محیطی تعیین می‌شود.
• اندازه زمین: اندازه زمین یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده متراژ ویلا است. همچنین معمولا برای طراحی ویلا یک طبقه زمین‌های با مساحت 300 تا 800 متر مربع مناسب هستند.
• نیازهای ساکنان: تعداد ساکنان، سبک زندگی و الگوی استفاده از فضاها بر متراژ ویلا تأثیرگذار است. برای خانواده‌های 4 تا 6 نفره، ویلایی با متراژ 150 تا 250 متر مربع مناسب است.
• توزیع فضاها: طراحی بهینه و توزیع مناسب فضاها در یک ویلای یک طبقه مهم است. فضاهای اصلی مانند آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، اتاق خواب‌ها و پذیرایی باید به درستی چیده شوند.
• ملاحظات زیست محیطی: در نظر گرفتن مسائل محیط زیستی مانند نورگیری، تهویه و انرژی در متراژ موثر است. استفاده از مصالح و طراحی هماهنگ با طبیعت، متراژ را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نمونه طراحی ویلا یک طبقه

در طراحی ویلا یک طبقه کوچک معمولاً چندین نکته مهم به تقاضای مشتریان پاسخ می‌دهد، در ادامه برای شما شرح می‌دهیم.
• فضای ورودی و راهرو معمولاً به صورت وسیع و با سقف بلند طراحی می‌شود تا ویلا بزرگتر به نظر برسد.
• فضای نشیمن و پذیرایی به طور گسترده و همسو با با آشپزخانه طراحی می‌شود تا رفت‌وآمد راحت‌تر شود.
• در طراحی ویلا یک طبقه مدرن آشپزخانه به صورت باز طراحی می‌شود، همچنین عموماً فضای آشپزخانه دارای پنجره و بهره‌مند از نور طبیعی است.
• اتاق‌های خواب به صورت جداگانه و با فضای کافی برای راحتی و آرامش طراحی می‌شوند. در طراحی ویلای یک طبقه لوکس هر اتاق خواب دارای حمام اختصاصی است.
• حیاط و باغچه‌های ویلا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فضای بیرونی ویلا را زیبا کنند.

طراحی ویلا یک طبقه مدرن

هزینه طراحی ویلا یک طبقه

هزینه طراحی ویلا با توجه به بودجه و ویژگی‌های خانه، متغیر است. عواملی هستند که در هزینه‌ها تاثیر می‌گذارند. به طور کلی، ساخت ویلا با پلان‌های دو طبقه، نسبت به ویلای یک طبقه مقرون به صرفه‌تر است. عوامل تاثیرگذار در هزینه‌ها:
1. هزینه زمین
2. هزینه ساخت و ساز
3. هزینه طراحی سازه
4. عوامل نظارتی
5. بهره‌وری انرژی
6. متریال با کیفیت
7. امکانات پیشرفته و مورد استفاده
8. دکوراسیون داخلی
9. نمای بیرونی
10. محوطه‌سازی

 

کلام پایانی

در این مقاله طراحی ویلا یک طبقه را مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد طراحی و ساخت یک خانه را دارید، باید با توجه به شرایط، نیاز و بودجه خود، یک ویلا شیک و جذاب را بسازید. انواع ویلاهای یک طبقه متناسب با بودجه شما قابل ساخت هستند. سبک‌های متنوعی از ویلاهای یک طبقه وجود دارند که براساس سلیقه مالک، در زمین مورد نظر طراحی و اجرا می‌شوند.

مهندسین معماری نارک

با در نظر گرفتن مشخصات سازه، به ارائه طرح ها و ایده های گوناگون می پردازند .همچنین شما با سفارش طراحی ویلا خود به مهندیسن نارک می توانید ویلایی داشته باشید که اصول ساخت و ساز در آن رعایت شده باشد. در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت داشته و از کیفیت مصالح و تطبیق طراحی و نحوه ساخت با سلیقه ها و علایق خود اطمینان حاصل کنید. ما در بخش طراحی ویلا  نارک امیدواریم که با ارائه طرح های استثنایی برای ویلا، سبک زندگی شما را  بهبود ببخشیم و کمک کنیم تا از آرامش و زندگی راحت لذت ببرید.

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

دسترسی سریع به پروژه ها