عکاسی معماری

شرحی مختصر بر نوع خدمات تخصصی عکاسی معماری

Architecture Photography

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

5/5 - (1 امتیاز)

عکاسی معماری ناین

با توجه به آنکه استودیو معماری نارک یکی از زیر مجموعه های هلدینگ بین المللی هنر و صنعت مگات می باشد و با دیگر شرکت های وابسته این مجموعه نیز ارتباط تنگاتنگی در زمینه های مختلف کاری دارد ، از این رو با توجه به ارتباط نزدیک با بزرگترین مجموعه عکاسی صنعتی کشور ( عکاسی صنعتی ناین ) در کلیه پروژه هایی که با درخواست کارفرما نیاز به عکاسی تخصصی معماری در مراحل مختلف پروژه ها باشد با انجام این خدمات توسط استودیو عکاسی صنعتی ناین با مهم را به انجام میرساند، از مزیت های این خدمات ویژه منحصر بفرد بودن آن در بین کلیه رقبا و همکاران در کشور بوده و با توجه به آنکه مجموعه عکاسی صنعتی ناین یکی از تجهیزترین استودیو های عکاسی صنعتی می باشد و با در اختیار داشتن تجهیزات بسیار حرفه ای در زمینه عکاسی معماری میتواند مجموعه ای ارزشمند از مراحل مختلف اجرایی پروژه ها را در انتهای پروژه به کارفرما تحویل نماید . در زیر توضیحاتی در رابطه با عکاسی تخصصی معماری و نمونه های اجرایی آن را مشاهده می فرمایید.

به پیرامون خود که بنگریم در هر سمت و سویی آثاری از هنر معماری را خواهیم دید. از ساختمان های مدرن امروزی تا آثار و بناهای زیبای باستانی و بناهای یادبود، اینها همه و همه حاصل هنر معماری است. چه مهندسان معمار امروز و چه معماران باستانی، همه استادان زبر دستی بودند که با هندسه ای کاربردی، بنایی زیبا بر افراشته اند. زاویه ها، اضلاع، خطوط درهم و اشکال دیگر با نگاهی هنرمندانه در هم آمیخته شده اند تا از خشت و گل و فلز بنایی برپا شود.عکاسی معماری یکی از شاخه های پر طرفدار عکاسی صنعتی است که تقریبا می توان گفت که شاید بیشتر ما تجربه آن را داریم. در هر سفری که می رویم، اگر ساختمانی تاریخی ببینیم از آن عکاسی میکنیم، اگر بنای یادبودی ببینیم به سرعت دوربین خود را آماده میکنیم، اگر میدان زیبایی ببینیم کنارش یک عکس یادگاری خواهیم گرفت.

عکاسی معماری یک نوع عکاسی تخصصی است که نیاز به یک چشم آموزش دیده و اطلاعات منحصر به فرد پایه ای دارد. معماران سال ها وقت خود را صرف طراحی  و ساخت یک  فرم فیزیکی می کنند و عکاس معماری باید بتواند با یک عکس تمام این داستان را روایت کند. شاید تصور کنید تنها عکس‌ برداری با یک لنز واید کفایت می کند و شما را به یک عکاس معماری مبدل می سازداما فراموش نکنید که ساختمان‌ها حاوی جزئیات بسیار زیاد و ریزی هستند که با به تصویر کشیده شدن کل یک نما یا یک اتاق در یک قاب به چشم نمی آیند.پس هنر یک عکاس معماری حرفه ای این است که بتواند جزئیاتی از ساختمان را به مثابه یک کل مستقل به تصویر بکشید. بررسی دقیق جزئیات می‌تواند حرف جدید در مورد ویژگی های ساختمان یا ساخت و ساز آن را نشان دهد. عکاس معماری کسی است که بتواند به وضوح روح بنا را به تصویر بکشاند و هیچ ابهامی را برای مخاطبانش باقی نگذارد

اهمیت تجربه بالا در عکاسی معماری

این ژانر از عکاسی  را می توان شاخه ای پر هزینه و گران نامید. تجهیزات و بخصوص لنزهای گران قیمت در کنار یک دوربین حرفه ای کار را برای شما تمام نخواهد کرد! مهمترین و گران ترین ابزار مورد استفاده در این راه ، تجربه بالاست. یک عکاس حرفه ای ، با تکیه بر تجربه و خلاقیت خود، عکس هایی را از یک بنا چنان ثبت میکند که انگار خود او معمار آن بوده است. شناخت دقیق زوایا و جزئیات از جمله نکاتی است که با تجربه بدست می آید. کوتاه ترین ساختمان جهان هم از بلندترین عکاس، بلندتر است و این بدان معنی است که اعوجاج در تمام عکس ها طبیعی است در حالی است که مهمترین نکته در عکاسی معماری، کج نبودن خط افق در تصویر است. همینطور عمود بودن بنا نسبت به خطوط افقی.

دلایل استفاده از عکاس حرفه در این ژانر

از آنجا که اکثر ساختمان ها از قانون تقارن پیروی می کنند، دیده شدن این تقارن به همراه خطوط، زوایا و جزئیات بنا برای تمام معماران جهان بسیار اهمیت دارد. این دلیلی است که آن ها به سراغ یک عکاس معماری یا عکاس ساختمان حرفه ای می روند. این بسیار مهم است که عکاس صنعتی بتواند این جزئیات را به طور کامل و با نهایت کیفیت ارائه دهد. یک عکس معماری خوب باید بتواند زوایای پیچید ای را که با ظرافت طراحی شده است، به زیبایی به بیننده نشان دهد و در این راه از تکنیک های خاصی بهره می برد.

این مجموعه با همکاری بزرگترین استودیو عکاسی صنعتی کشور ( عکاسی صنعتی ناین ) و پیشرفته ترین ملزومات عکاسی معماری آماده خدمات حرفه ای در این زمینه می باشد

دسترسی سریع به خدمات اجرایی

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

حجم دانلود 89 مگابایت
کاتالوگ 2021 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2021 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

کارآموزی
فرم درخواست کارآموزی

با توجه به مراجعات و تماس های مکرر دانشجویان و علاقه مندان به جهت انجام دوره های کارآموزی در دپارتمان های مختلف استودیو معماری نارک ، لطفا با ورد به بخش مربوطه فرم مذکور را تکمیل تا پس از بررسی در صورت تایید با شما تماس حاصل گردد