طراحی فضاهای داخلی

توضیحاتی درباره طراحی فضای داخلی و سبک های موجود و قابل ارائه

Interior Design

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

4.8/5 - (5 امتیاز)

طراحی فضاهای داخلی

طراحی داخلی، هنر و دانش تقویت فضای داخلی یک ساختمان برای دستیابی به یک محیط زیبا تر و خوشایند تر برای افرادی است که از این فضا استفاده می کنند. طراحی داخلی بخش اساسی در زندگی روزمره ما است و بر نحوه زندگی ، کار ، فعالیت ، و حتی سلامت تأثیر می گذارد. طراحی داخلی، حرفه ای چند وجهی است که در آن راه حل های خلاقانه و فنی در یک ساختار برای دستیابی به یک فضای داخلی مناسب ساخته شده است. این راه حل ها کاربردی هستند، کیفیت زندگی و فرهنگ ساکنان را بالا می برند و از نظر زیبایی شناختی نیز جذاب هستند. طراحی ها در راستا هماهنگی با پوسته ساختمان ایجاد می شوند و موقعیت فیزیکی و بستر اجتماعی پروژه را تصدیق می کنند. 

طرح ها باید به قوانین و الزامات نظارتی پایبند باشند و اصول پایداری محیط زیست را رعایت کنند. فرایند طراحی داخلی با یک روند منظم و هماهنگ در برنامه ریزی، تحقیق، تجزیه و تحلیل ،هماهنگی و مدیریت شکل می گیرد و به موجب آن نیازها و منابع مشتری برای تولید یک فضای داخلی را برآورده می کند. طراحان داخلی با تعیین نیازهای فضای مورد نظر و انتخاب موارد تزئینی و ضروری، تلاش می کنند فضای ساختمان را ایمن تر، کاربردی تر و زیبا تر جلوه دهند. طراحی داخلی طیف گسترده ای دارد و شامل معماری، طراحی، دکوراسیون،چیدمان،نورپردازی و … می باشد و همچنین این طراحی ها در مکان های متفاوتی قابل پیاده سازی و اجرا می باشد.از جمله : فضای داخلی محیط مسکونی (خانه ها و آپارتمان های شخصی) فضای داخلی محیط های عمومی (رستوران ها ، اتاق های هتل ، سالن ها و تالارهای پذیرایی، باشگاه ها و …) فضای داخلی محیط های کاری (پذیرش ، لابی ، اتاق های هیئت مدیره ، شرکت و …) فضای داخلی فروشگاه ها و نمایشگاه ها و ….

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

اولین قدم برای شروع طراحی داخلی، داشتن اطلاعاتی درباره انواع مختلف سبک‌های دکوراسیون است؛ چرا که سبک‌های مخلفی مانند مدرن، مینیمال، اسکاندیناوی، صنعتی و… تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و هر شخصی بایستی با توجه به سلیقه خود یکی از آن‌ها را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کند. در ادامه این مطلب می‌توانید با انواع سبک های دکوراسیون داخلی و شباهت‌ها و تفاوت‌هایشان آشنا شوید

رنگ ها در دکوراسیون داخلی

رنگ یکی از جالب ترین جنبه های دکوراسیون است. طراحان دکوراسیون امروزی تقریباً همه قوانین سابق در ارتباط با استفاده از رنگ های گوناگون و ترکیب آنها با یکدیگر را در هم شکسته اند و امروز هر رنگی را می توان در دکوراسیون منزل به کار برد. دیگر مرزها و محدویت های گذشته در کاربرد رنگ ها در دکوراسیون رعایت نمی شوند و شاید به همین دلیل انتخاب مجموعه رنگی دلخواه برای دکوراسیون یک خانه مشکل تر شده باشد. اما هنوز راه هایی برای تشخیص مجموعه رنگی مناسب برای هر خانواده وجود دارد. امروزه بیش از هر چیز به سلیقه و روحیات ساکنین خانه توجه می شود.

رنگ ها در دکوراسیون داخلی

نور در دکوراسیون فضاهایی داخلی امری ضروری است؛ زیرا وسیله ای است که ما می توانیم محیط اطرافمان را ببینیم. از نظر هنر معماری هیچ فضایی فضای واقعی نیست مگر آنکه از نور طبیعی برخوردار باشد. نور و روشنایی چه ظاهری و چه عرفانی، باعث می‌شود رنگ، حجم و سایر زیبایی شی جلوه کند.  نور، انواع متفاوتی از محیط‌های پیرامونی را خلق می‌کند. همچنین  احساس رضایتمندی، انرژی و حرکت ما در یک محیط با روشنایی آن محیط مرتبط است. با توجه به این که نور رسانی محیطی مبحث قابل توجهی در هنر معماری را به خود اختصاص می‌دهد. زمانی که  ما می خواهیم خانه‌ای را بسازیم ، علاوه بر اثاثی که  انتخاب می کنیم باید به نوع نور پردازی محیط زندگی تان توجه داشته باشیم. برای این امر ابتدا باید موقعیت و زوایای خانه را به منظور تعیین منطقه تابش نور خورشید در طول روز شناسایی کنیم وباید با نور طبیعی روز بازی کرده وتأثیرات آن را کنترل کنیم. در هنگام قرار دادن و تنظیم مکان وسایل ثابت خانه، باید انعکاس یافتن نور از سطح میزهایی که رویه آنها شیشه‌ای است در نظر گرفته شود. در قفسه‌های ظروف، جلوه کارهای تزئینی، کنده کاری شده و ظروف شیشه‌ای پذیرایی باید با نور پردازی متعدد بدون سایه از طریق سقف تأمین گردد. نور پردازی موضعی باعث روشن شدن هر چه بیشتر تابلوهای نقاشی می‌شوند و زیبایی آنها را مورد تأکید بیشتر قرار می‌دهند. همچنین نورهای تاکیدی در تاقچه‌ها جاذبه بیشتری به تزئینات محیط می‌بخشند.

تعیین حدود هزینه تغییر دکوراسیون

اولین سوالی که طراح از شما می پرسد پرسش درباره براورد هزینه  و این موضوع می باشد که چقدر برای دکور منزل تمایل به صرف هزینه دارید؟ از این سوال نترسید، اکثر افراد فکر میکنند که این سوال جنبه خوبی ندارد، طراح زمانی که می خواهد تغییرات آینده را برای شما مجسم نمایدبا علم به حدود هزینه های متریال های محتلف  و بودجه شما شروع به ایده پردازی می کند به طور مثال برای تغییر کابینت آشپزخانه با متریال خارجی x تومان و با متریال ایرانی Y تومان نیاز است اگر بودجه شما را نداند قطعا نمی تواند اعلام هزینه مناسبی نسبت به بودجه شما برای تغییر دکوراسیون اعلام نماید. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشید قیمت متریال جداست و هزینه طراحی حدودا بین 10 تا 25 درصد قیمت متریال است .

طراح دکوراسیون حرفه ای

برای طراحی دکوراسیون باید دیدگاهمان را نسبت به این شغل تغییر دهیم زمانی که صحبت از کلمه طراحی می شود پس این شغل جز مشاغل هنری است و هنر ذاتی است اگر قصد تغییر یا طراحی دکوراسیون را دارید در اولین قدم با افرادی جلسه بگذارید که دید هنری داشته باشند نه بیزینسی. افرادی که دید هنری دارند کار را با وسواسی چند برابر انجام می دهند و بهترین کار را مطابق با نیاز شما انجام خواهند داد.

طراحی دکوراسیون با نرم افزارهای سه بعدی

هر طراح دکوراسیونی این مهم را می داند که اگر نسخه ای کامپیوتری به مشتری ارائه ندهد و تایید را نگیرد بعد از اجرا به مشکل بر خواهد خورد.بنابراین ما با ارائه نسخه سه بعدی طراحی و کسب تایید کار را اجرا خواهیم کرد.

5/5

طراحی مینیمال

مینیمال یک واژه‌ لاتین است و در لغت به معنی حداقل است. برخلاف باور بسیاری از مردم، طراحی مینیمالیسم به معنای ساده و ابتدایی نیست. طراحی مینیمالیسم در تلاش است تا زیبایی در شکل و فرم را برجسته تر کند و هرگونه جزئیات اضافی را از فضا خارج کند. این نوع طراحی چیزی فراتر از یک سبک سطحی و ساده است. شاید باورش سخت به نظر برسد اما در حقیقت ایجاد طرحی خلاقانه و جذاب در یک فضا با عناصر کم کاری دشوار است.برای ایجاد یک تجربه دلنشین و ساده نیاز است تا طراح بر اصول زیبایی شناسی مسلط باشد.برای مثال بتواند بیشترین نور طبیعی را حفظ کند، از تاثیر رنگ های روشن و خنثی بر فضا غافل نشود، تمامی ابعاد و فضاها را به خوبی پوشش دهد و …

5/5

طراحی اسکاندیناوی

تماشای دیوارهای سفید،، کف پوش های چوبی، مبلمان مدرن، در یک فضا با چیدمان منظم و مشخص در کنار هم تنها می تواند یادآور سبک زیبایی شناسی اسکاندیناوی باشد. این نوع طراحی در اواسط دهه 1950 از کشورهای نوردیک سرچشمه گرفته و اکنون یکی از سبک های برتر داخلی در جهان است. از جمله ویژگی هایی جذابی که در این سبک دکوراسیون قابل مشاهده است می توان به اهمیت نورپردازی و استقبال از حضور نور در فضا، استفاده از ابزار و وسایل کاربردی و بهره مندی از رنگ های الهام گرفته شده از طبیعت اشاره کرد . این رویکرد جدید در طراحی، ترکیبی از زیبایی، سادگی و عملکرد بهینه است.. برودت آب و هوا و شرایط اقلیمی در شمال اروپا ، به ویژه در زمستان ، مدت هاست که دکوراسیون اسکاندیناوی ها را تحت تأثیر قرار داده و سعی بر این داشتند که فضای داخلی خانه دلنشین و گرم باشد. بر همین اساس بر خلاف طراحی مینیمال در این دکوراسیون از رنگ های متنوع در طراحی غافل نمی شوند. در طراحی اسکاندیناوی خبری از تزئینات شیک، دکوراسیون‌های شلوغ و زندگی‌های اشرافی نیست، دکوراسیون های این نوع طراحی، خلوت ولی کاربردی هستند.

5/5

طراحی داخلی کلاسیک

با وجود طرح های زیبا و متفاوت در طراحی مدرن و مینیمال، همچنان برخی از افراد تمایل دارند که معماری داخلی منزل خود را به سبک کلاسیک طراحی کنند. البته نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که این سبک هنوز هم جذابیت های خاص خودش را دارد و می تواند به فضا شما جلوه خاصی ببخشد. دیوارهای گچبری شده، مبلمان های آنتیک، وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده، سقف های بلند، پرده های فاخر با پارچه های گلدار چاپی، رنگ های کرم و قهوه ای و طلایی وقتی در کنار هم قرار می گیرند فضایی سرشار از اصالت و آرامش به سبک کلاسیک را برای ما خلق می کنند. سبک کلاسیک به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید، هر وسیله جا و محدوده مشخصی برای قرار گرفتن دارد. عنصر اصلی در سبک کلاسیک، استفاده از یک نقطه کانونی است که سپس اطراف آن نقطه شکل می گیرد. به عنوان مثال یک شومینه با یک آینه تزیین شده در بالای آن به همراه میز و صندلی منطبق بر فضا در دو طرف یک شومینه سبب ایجاد نقطه کانونی در فضا می شوند.شومینه در طراحی کلاسیک باعث گرما بخش شدن فضای داخلی و نیز ایجاد حس نزدیکی و جمع شدن افراد به دور هم می شود. اجرا و پیاده سازی سبک کلاسیک در منزل نسبتا آسان است، ولی باید راهنمایی های مفید و نکته هایی مهم در این نوع طراحی را بدانید تا به دکوراسیونی مورد پسند دست پیدا کنید.مشاوران ما آماده راهنمایی شما در طراحی دکوراسیون کلاسیک هستند.

دسترسی سریع به خدمات اجرایی

0 -021

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

حجم دانلود 89 مگابایت
کاتالوگ 2021 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2021 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

کارآموزی
فرم درخواست کارآموزی

با توجه به مراجعات و تماس های مکرر دانشجویان و علاقه مندان به جهت انجام دوره های کارآموزی در دپارتمان های مختلف استودیو معماری نارک ، لطفا با ورد به بخش مربوطه فرم مذکور را تکمیل تا پس از بررسی در صورت تایید با شما تماس حاصل گردد