طراحی پلان در استودیو معماری نارک

شرحی مختصر بر نوع خدمات طراحی پلان در استودیو معماری نارک

Planing

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

4.5/5 - (2 امتیاز)

طراحی پلان

کلیه پروژه های ساختمانی نیاز به فرآیند طراحی و معماری ساخت و ساز دارند. برای طراحی و ساخت یک بنا، اولین قدم طراحی پلان می باشد. پلان مجموعه‌ای از طرح ها و دیاگرام‌های دو بعدی است که برای توصیف یک محل و برقراری دستور العمل‌های ساخت و ساز در آن به کار می رود. هر پروژه ساختمانی چه در مقیاس کوچک و چه در مقیاس بزرگ برای طراحی پلان نیاز به مهندس معمار آموزش دیده و حرفه ای دارد. برای طراحی یک نقشه خوب و بی عیب و نقص، قبل از هرچیزی باید بدانیم که نیازهای ساختمانی که قرار است طراحی کنیم چیست؟ طبیعتا طراحی هر ساختمان با ساختمان دیگر متفاوت است.

توجه داشته باشید که الگو های به کار رفته در معماری و طراحی نقشه ها میتواند بسته به نوع زمین، نوع پروژه، نوع منطقه ، نوع کاربری و سایر عوامل مختلف باشد. در فرایند طراحی پلان اولین توجه معمار به سمت کاربری ساختمان خواهد بود. کاربری ها می تواند مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی و ورزشی و …  باشد.معمولا پلان یک ساختمان تا حد امکان با توجه به نیاز و سلیقه کارفرما طراحی می شود. اما عواملی نظیر  ابعاد فضا، زیربنا، تعداد واحدها و طبقات، کاربری ساختمان و … در این طراحی نقش خواهند داشت. برای مثال طراحی پلان برای یک ویلا با طراحی پلان آپارتمان مسکونی کاملا متفاوت می باشد، در طراحی یک ساختمان ویلایی، بیشتر سعی می شود فضاها بصورت باز و نیمه باز طراحی شوند. 

پس به صورت کلی پلان معماری نقشه ای است که مهندس معمار آن را طراحی کرده و بنا به نوع آن، شامل اطلاعاتی چون طرح بنا، مشخصات و داده های فنی، جزئیات و … می‌شود. نقشه معماری بر اساس مجموعه ای از اطلاعات واحد که که شامل پلان طبقات، ابعاد و مقیاس های اندازه گیری است ، طراحی می گردد. پلان ها اخیرا در محیط نرم افزار   AutoCad رسم می شود، البته هنوز هستند افرادی که به صورت دستی اقدام به رسم پلان های معماری می کنند. ساختار پلان دوبعدی است و با دید از بالا رسم می شود، پس می بایست از این مهارت برخوردار باشید که با نگاه به پلان از دید مهندسی برای تجسم ارتفاع نیز بهره ببرید. در یک پلان معماری اتاق ها، دیوارها، درب ها، نحوه ی باز شدن در ها ، پنجره ها ، جهت بالا رفتن از پله و تجهیزات نشان داده می شوند و ارتباط فضاها با یکدیگر مشخص می گردند. 

بنابراین طراحی پلان دقیق و حرفه ای اساس ساخت یک سازه مناسب است و بر روال تمام کارها  از جمله طراحی نما، محوطه سازی و  حتی دکوراسیون داخلی تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.بنابراین هزینه کردن در طراحی پلان یک سرمایه گذاری هدفمند برای دستیابی به ساختمانی مستحکم، ایمن، آرامش بخش و زیبا خواهد بود.

انواع طراحی پلان های گروه نارک

دسترسی سریع به خدمات اجرایی

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

حجم دانلود 89 مگابایت
کاتالوگ 2021 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2021 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

کارآموزی
فرم درخواست کارآموزی

با توجه به مراجعات و تماس های مکرر دانشجویان و علاقه مندان به جهت انجام دوره های کارآموزی در دپارتمان های مختلف استودیو معماری نارک ، لطفا با ورد به بخش مربوطه فرم مذکور را تکمیل تا پس از بررسی در صورت تایید با شما تماس حاصل گردد