طراحی و شبیه سازی سه بعدی

توضیحاتی درباره طراحی طراحی و شبیه سازی سه بعدی در استودیو معماری نارک

3D-Design & Simulation

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

Rate this page

طراحی و شبیه سازی سه بعدی

یجاد یک سازه مجازی و شبیه سازی از ساختمان  قبل از ساخت و تولید آن اشکالات متعددی که ممکن است پیش بیاید را پیش از ساخت سازه نمایان می‌سازد. ضمناً وضعیت نهایی را پیش از ایجاد در معرض دید مشتری و تیم اجراء قرار می‌دهد. امروزه در معماری و ساخت و ساز شبیه سازی سه بعدی بنا و فضا از ملزومات اجرای کار به شمار می‌آید.ما  با ارائه تصاویر سه بعدی، می توانیم مشتریان را با واقعیت از نزدیک روبرو سازیم و این کار نسبت به ارائه یک طرح دو بعدی برای مشتریان جذابیت بیشتری خواهد داشت. شاید مهم ترین نکته در این میان این است که ما تلاش میکنیم تا بتوانیم طرحی را ارائه بدهیم که قابلیت صد در صد اجرا داشته باشد. مهمترین تفاوت طراحی سه بعدی ساختمان با نقاشی این است که ما می توانیم در طراحی، تمامی اجزا و متریال های به کار رفته در طرح را به آسانی در ساختمان اجرا نمایید. پس بسیار حائز اهمیت  است که طرح قابلیت اجرا داشته باشد.

تفاوت بین طرح ها از همین جا شروع میشود گاهی افراد طراحی هایی انجام میدهند که برای اجرای قسمتی از آن باید مبالغ بسیار هنگفتی انجام داد و در نهایت کارفرما منصرف میگردد و طرح به صورت ناقص اجرا میشود. هیچ چیز بدتر از طرح ناقص اجرا شده نیست، چون تمامی ایده های شما به عنوان یک طراح نابود میگردد.

ما تلاش می کنیم تا کارفرما را به صورت کامل بشناسیم و نیاز ها و توقعات او را برسی کرده و هماهنگ با خواسته های آن طراحی می نماییم.

نکته بعدی پیچیدگی های غیر لازم در طرح است استفاده از عناصر عجیب و غریب یا بسیار گران به هیچ و جه باعث زیبایی طرح نمیگردد. ما اندازه استفاده از هر جنس را در ساختمان کاملا رعایت میکنیم تا ساختمان در عین سادگی، زیبا و لوکس به نظر بیاید. در بسیاری از طرحها افراد برای مجاب کردن کارفرما از چوب های ترمو یا ام دی اف در سقف و دیوار ها استفاده میکنند. وجود چوب یا ام دی اف در ساختمان مسلما باعث لوکس دیده شدن آن قسمت میگردد، ولی زمانی که کارفرما توان مالی انجام این کار را ندارد و یا چوب به کار رفته بیش از اندازه است آن طرح قابلیت اجرایی ندارد.هدف ما در طراحی رضایت کامل مشتری است لذا به تمامی نکات از قبیل زمان و هزینه کارفرما توجه کرده و آنها را در طرح های خود مد نظر قرار میدهیم.

مزایای استفاده از طرح های سه بعدی

خلق یک طراحی دقیق

یکی از مشکلات طرح های دو بعدی این می باشد که طراحی و اندازه ها تئوری بوده و شما مطمئن نیستید که آیا در واقعیت و به هنگام اجرای طرح به همین صورت خواهد بود یا نه! هنگام ارائه و نمایش طرح برای مشتریان نیز با این مشکل روبرو خواهید شد و آنها همه ریزه کاری های طرح را درک نخواهند کرد. با اجرای سه بعدی طرح، ما کمک میکنیم تا این مشکلات را پشت سر بگذارید.

پی بردن سریع به مشکلات

تصاویر سه بعدی به شما کمک خواهند کرد تا مشکلات را قبل از شروع پروژه کشف کنید و این به شما کمک خواهد کرد تا زمان و هزینه شما هدر نرود. یکی از مشکلات اصلی ساخت و ساز این می باشد که در حالی که کارگران مشغول کار هستند، احساس کنید نیاز به اعمال تغییر در بخشی از فرآیند ساخت و ساز وجود دارد.

ویرایش طرح به راحتی

بعد از ارائه طرح، ممکن است مشتری خواهان اعمال برخی تغییرات باشد. اگر طرح شما به صورت دو بعدی باشد، برای اعمال تغییرات نیازمند صرف منابع زیادی برای رسم طرح جدید می باشید، در حالی که با طراحی سه بعدی این مشکل حل شده و شما می توانید نتیجه اعمال تغییرات را به راحتی به مشتری نشان بدهید و در صورت ناراضی بودن از طرح جدید، به راحتی می توانید به طرح قبلی بازگردید.

مقرون به صرفه بودن

در صورت استفاده از طراحی دوبعدی، ویرایش طرح نیازمند صرف هزینه و زمان بیشتری خواهد بود. با استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی، این فرآیند مقرون به صرفه تر می باشد و تغییرات با یک کلیک اعمال می شود و پول کمتری صرف شده که این پول ذخیره شده را می توان در موارد مهم تری مانند مصالح مورد استفاده قرار داد.

تقویت بازاریابی با استفاده از طراحی سه بعدی

ارائه یک طرح دوبعدی در تبلیغات بازرگانی نه تنها جذابیتی ندارد، بلکه بسیار کسل کننده می باشد. در حالی که طراحی سه بعدی نه تنها زیباتر می باشد، بلکه بسیاری از افراد ممکن است تشخیص ندهند که در واقع شاهد یک طرح هستند نه یک تصویر واقعی. شما می توانید با نمایش طرح سه بعدی به صورت یک ویدئوی تبلیغاتی، منجر به فروش گسترده ای در بازار امروز شوید. تحقیقات نشان داده است که ۶۴% مشتریان نسبت به خرید مکان هایی که در ابتدا ویدئوی تبلیغاتی آن را مشاهده کرده اند، تمایل بیشتری دارند.

خلق فرصت های واقعیت مجازی

امروزه، بازاریابی پیش به سمت و سوی جدیدی در حرکت است و تا سال ۲۰۱۸، ۱۷۱ میلیون نفر از واقعیت مجازی استفاده خواهند کرد. محصولات زیادی وجود دارند که قدرت نمایش واقعیت مجازی را دارند. گجت هایی مانند Oculus Rift و HTC Vive موجب موج جدیدی را در ارائه تصاویر ایجاد کرده اند. با استفاده از یک فضای سه بعدی مجازی، مشتریان می توانند سازه نهایی را قبل از اینکه ساخته شود، ببینند.

تاثیر طراحی سه بعدی در دکوراسیون داخلی

Accordion Content

تاثیر طراحی سه بعدی در دکوراسیون داخلی

افراد ساعات زیادی از روز را در فضاهای داخلی هستند و بنابراین فضای داخلی ساختمان تاثیر زیادی بر روحیات آنها دارد. زمانی که نمای داخلی ناشکیب و بد فرم باشد، می‎تواند باعث در هم ریختگی روحیه افراد و ساکنین شود. زیبایی و نظم نمای داخلی چه در محل زندگی و چه در محل کار می‎تواند موجب آرامش شده و رغبت افراد را برای حضور در مکان بیشتر کند. برای ایجاد یک نمای زیبا در معماری داخلی، به پدیده‎ها‎ی متفاوتی نیاز است که با توجه به کاربرد ساختمان مشخص می‎شوند. برای مثال نمای داخلی یک ساختمان مسکونی متفاوت از محیط اداری است. با این وجود برخی اصول و تکنیک‎ها‎ برای تغییر و زیباسازی نمای داخلی تمام ساختمان‎ها‎ یکسان است. طراحی سه بعدی یکی از روش‎ها‎ی زیبایی سازی نمای داخلی است که به شیوه نورپردازی، رنگ بندی، ایجاد طرح‎ها‎ی مدرن و متفاوت بر روی سقف و دیوارها می‎پردازد. در این روش، تمامی اصول طراحی در کنار یکدیگر، به خلق یک دکوراسیون زیبا می‎انجامد که در 3 بخش مجزا انجام می‎شود:

زمانی که صحبت از نمای داخلی ساختمان می‎شود، برخی گمان می‎کنند، تنها به نمای داخلی منازل و ساختمان‎ها‎ی مسکونی محدود می‎شود. این در حالی است طراحی سه بعدی در مکان‎ها‎ی مختلف از جمله ساختمان‎ها‎ی تجاری، اداری، آشپزخانه، هتل‎ها‎، نمایشگاه‎ها‎، بانک، فروشگاه‎ها‎ و … انجام می‎شود. در طراحی سه بعدی برای نمای داخلی، ابتدا محصولات و کارهای قبل با استفاده از بنر، کاتالوگ، CD و … ارائه می‎شود که مشتریان پس از مشورت با طراحان می‎توانند خواست‎ها‎ی خود را بیان کنند. مهندسین و طراحان قبل از اجرا، با بررسی و دیدن فضاهای معماری داخلی و خارجی، ساختار کلی و ایده را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی پیاده سازی می‎کنند. همچنین طراحی با سرعت بیشتری انجام می‎شود، قابلیت مشاهده طرح نهایی محصول پیش از ساخت و امکان الگوبرداری از نمونه‎ها‎ی قبل، وجود دارد که در عین حال از طراحی تکراری نیز جلوگیری می‎کند. از جمله مزایای طراحی سه بعدی در معماری داخلی می‎توان به کیفیت بالای کار نهایی، صرفه جویی در زمان و هزینه، به تصویر کشیدن تمامی اجزای داخلی سازه‎ها‎، جایگزینی مناسب برای عکس‎ها‎ی تبلیغاتی و صنعتی، بررسی نواقص فنی یک سازه قبل از اجرا در معماری و … اشاره کرد.

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

دسترسی سریع به خدمات داخلی

حجم دانلود 78 مگابایت
کاتالوگ 2020 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2020 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

حجم دانلود 1 مگابایت
دانلود نمونه فرم درخواست نمایندگی

برای درخواست نمایندگی استودیو معماری نارک در داخل و یا خارج از کشور، لطفا این فرم را دانلود نمونه و پس از تکمیل با جزئیات کامل به ایمیل agent@studionarc.com ارسال فرمائید.