طراحی فضاهای داخلی ( سبک مینیمال )

توضیحاتی درباره طراحی فضای داخلی و خدمات قابل ارائه در سبک مینیمال

Minimal Interior Design

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

Rate this page

طراحی سبک مینیمال

مینیمال یک  واژه‌ لاتین است و  در لغت به معنی حداقل است. برخلاف باور بسیاری از مردم، طراحی مینیمالیسم به معنای ساده و ابتدایی نیست. طراحی مینیمالیسم در تلاش است تا زیبایی در شکل و فرم را برجسته تر کند و هرگونه جزئیات اضافی را از فضا خارج کند. این نوع طراحی چیزی فراتر از یک سبک سطحی و ساده است. شاید باورش سخت به نظر برسد اما در حقیقت ایجاد طرحی خلاقانه و جذاب در  یک فضا با عناصر کم کاری دشوار است.

برای ایجاد یک تجربه دلنشین و ساده نیاز است تا  طراح بر اصول زیبایی شناسی مسلط باشد.برای مثال بتواند بیشترین نور طبیعی را حفظ کند، از تاثیر رنگ های روشن و خنثی بر فضا غافل نشود، تمامی ابعاد و فضاها را به خوبی پوشش دهد و در واقع واژه “مینیمال” به معنی سادگی و حذف تمام عناصر اضافی از محیط است. تقریبا همه چیز در این سبک دکوراسیون ساده و بی‌آلایش است. یکی دیگر از ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال، استفاده از تضاد رنگ‌هاست. سفید در کنار سیاه می‌آید. این ترکیب متضاد رنگ‌ها به این دلیل استفاده می‌شود که فضا بیش از حد خنثی نباشد و نمای بصری متعادلی ایجاد شود.

دکوراسیون مینیمال زیبایی فرم و پیکره ی اجسام را برجسته می کند. هدف دکوراسیون مینیمال نشان دادن روح اجسام و اشیای مهم است و هر چیز اضافه را از محدوده ی دید بیننده خارج می کند. طراحی داخلی به سبک مینیمال تداعی کننده حس سادگی در بیننده است. در این دکوراسیون عموما کمترین اشیاء را در قفسه های دکوری می بینید. ممکن است تنها چند کتاب و یک شمع یا یک گلدان کوچک را در قفسه ای بزرگ ببینید. دکوراسیون مینیمال با استفاده از کمترین لوازم منزل حس زیبایی و خلوص را به بیننده منتقل می کند. استفاده از طیف رنگی خنثی در کنار یک یا دو آیتم با رنگ های متضاد می تواند به زیبایی این سبک دکوراسیون داخلی کمک زیادی کند.

اجرا کردن سبک مینیمال در طراحی داخلی اصلا کار ساده ای نیست، حتی برعکس اگر به شیوه درست انجام نشود، تصویری بی خاصیت و بی هدف از دکوراسیون خانه نمایش می دهد. وقتی صحبت از سبک مینیمال در طراحی داخلی می شود، سفید در برابر سفید یکی از بهترین ترکیب ها برای چیدمان داخلی است.  در سبک مینیمال، معمولاً کف کل ساختمان (حتی آشپزخانه) متحد و از یک جنس است. علت آن توازن و آرامشی است که این یکدستی در کل ساختمان ایجاد می کند. در نقاط لازم میتوان از فرش استفاده کرد که در اینجا نیز بهتر است از فرش های کم طرح و ساده استفاده شود.

تصاویری با سبک طراحی مینیمال

تصاویر زیر نمایانگر طراحی داخلی با سبک مینیمال است

Minimal Interior Pictures

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

0 -021

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

دسترسی سریع به پروژه ها

حجم دانلود 89 مگابایت
کاتالوگ 2021 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2021 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

کارآموزی
فرم درخواست کارآموزی

با توجه به مراجعات و تماس های مکرر دانشجویان و علاقه مندان به جهت انجام دوره های کارآموزی در دپارتمان های مختلف استودیو معماری نارک ، لطفا با ورد به بخش مربوطه فرم مذکور را تکمیل تا پس از بررسی در صورت تایید با شما تماس حاصل گردد