طراحی نما پارامتریک

توضیحاتی درباره طراحی فضای خارجی و سبک پارامتریک

Exterior Design-Parametric

5/5 - (1 امتیاز)

طراحی نما پارامتریک

طراحی پارامتریک سبکی نوین و تکامل یافته از معماری است. فرایندی است که مبتنی بر تفکر الگوریتمی می باشد. این طراحی امکان بیان پارامترها و قوانینی را می دهد، که در کنار هم ، رابطه بین هدف طراحی و نتیجه طراحی را تعریف می کنند. معماری پارامتریک از طراحی های منظم قدیمی و نظم حاکم بر معماری مدرن فراتر رفته است و برای طراحی سازه های پیچیده و در عین حال نظام مند استفاده می شود. معماری پارامتریک از تکرار اجزای ساده دوری می کنند. اصطلاح پارامتریک از ریاضیات (معادله پارامتری) سرچشمه می گیرد و به استفاده از پارامترهای خاص یا متغیرهایی اطلاق می شود که می توانند برای دستکاری یا تغییر و بهبود نتیجه نهایی یک معادله یا سیستم ویرایش شوند. در حالی که امروزه این اصطلاح در سیستمهای طراحی محاسباتی مورد استفاده قرار می گیرد ، مواردی از کاربرد این سیستم های مدرن در آثار معماران برجسته ای همچون آنتونی گائو وجود دارد که از مدل های آنالوگ پارامتریک برای کاوش در فضای طراحی استفاده می کرده است. استفاده از معماری پارامتریک باعث سهولت کار طراحی در مدلسازی سه بعدی می گردد. از طرف دیگر پارامتریک به معمار آزادی عمل بیشتری می بخشد و همچنین سرعت طراحی را بالا می برد بدون اینکه کوچکترین تاثیر نامطلوبی بر روی کیفیت بگذارد. معماری پارامتریک بر اساس شرایط و عوامل محیطی متغیر است .پیچیدگی این سبک از طراحی با وجود بهره مندی از الگو و نظم هندسی، جذابیت این سبک معماری را دو چندان کرده است.

متریال :

در طراحی نمای این ساختمان ها می توان از انواع متریال ها و مصالح موجود برای نمای ساختمان استفاده کرد. البته نوع مصالح و متریال برای نما بستگی به شرایط و موارد خاصی دارد که طراح بعداز بررسی های لازم نوع متریال را ارائه می دهد.

ویژگی های نماهای پارامتریک :

طراحی نمای پارامتریک

نمونه هایی از طراحی فضای خارجی با سبک پارامتریک را در زیر مشاهده می فرمایید

Exterior Design-Parametric

Narc Design takes a holistic technique to the design procedure. We start with our most powerful implement: our ears. We take the time to listen to our clients and help our clients priorities strategic architectural design goals within real-world project limitations. We’re committed to providing professional Design

طراحان و معماران استودیو نارک آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی انواع نماهای بیرونی ساختمان منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی و بر اساس سلیقه و دیدگاه کارفرمایان عزیز می باشد.

جهت مشاوره و سفارش با شماره سراسری مجموعه تماس حاصل فرمایید

Orders & Consultation

From relatively beginnings to our most fabulous projects to date, we’ve always tried to create villas of the excellent quality. Roll over the project below to see just some of what we’ve already accomplished. Our multi-skilled group is experienced in the fast Design construction.

دسترسی سریع به خدمات داخلی

حجم دانلود 78 مگابایت
کاتالوگ 2020 استودیو معماری نارک

استودیو معماری نارک هر ساله بخشی از فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در قالب یک ژورنال به چاپ می رساند و نمونه پی دی اف آن را نیز در این بخش جهت دانلود علاقمندان قرار خواهد داد . برای دانلود آخرین ژورنال استودیو معماری نارک (ورژن 2020 ) بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود شماره حساب ها

برای اطلاع از شماره حساب های مجموعه جهت واریز وجوه نقدی خود تنها از شماره حسابهای معرفی شده در این بخش اقدام فرمایید، واریز به هرگونه حسابی غیر از حساب های مندرج در این فرم در صورت بروز مشکل از مسئولیت این مجموعه خارج است.

حجم دانلود 2 مگابایت
دانلود نمونه قرارداد طراحی معماری

برای مطالعه کامل قرارداد همکاری معماری ،‌میتوانید فابل مربوطه را دانلود نموده و مطالعه فرمایید ( لازم به ذکر است در شرایط خاص تغییر بخشی از قرارداد به نسبت پروژه و با درخواست کارفرما قابل اجرا خواهد بود )

حجم دانلود 1 مگابایت
دانلود نمونه فرم درخواست نمایندگی

برای درخواست نمایندگی استودیو معماری نارک در داخل و یا خارج از کشور، لطفا این فرم را دانلود نمونه و پس از تکمیل با جزئیات کامل به ایمیل agent@studionarc.com ارسال فرمائید.